MAX38640BENT18+T
MAX38640BENT18+T Analog Devices / Maxim Integrated
max38640_max38643-3129140.pdf
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Switching Voltage Regulators Tiny 300nA nanoPower Buck converters in
auf Bestellung 2724 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38640BENT18+T Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK 1.8V 175MA 6WLP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 175mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-WLP (1.42x0.89), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38640BENT18+T MAX38640BENT18+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated max38640-max38643.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 175MA 6WLP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA
Function: Step-Down
Current - Output: 175mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-WLP (1.42x0.89)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
auf Bestellung 540 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
MAX38640BENT18+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max38640-max38643.pdf Conv DC-DC 1.8V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.175A 6-Pin WLP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA
Function: Step-Down
Current - Output: 175mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V