MAX38641BENT12+T
MAX38641BENT12+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max38640-max38643.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA
Function: Step-Down
Current - Output: 350mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-WLP (1.42x0.89)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
auf Bestellung 40000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38641BENT12+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 350mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-WLP (1.42x0.89), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V.
Weitere Produktangebote MAX38641BENT12+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38641BENT12+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max38640-max38643.pdf Conv DC-DC 1.8V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.2V 0.35A 6-Pin WLP T/R