MAX38902DANT12+T
MAX38902DANT12+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX38902A-MAX38902D.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6WLP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 600 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WLP (1.22x0.82)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 57500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38902DANT12+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6WLP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 600 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WLP (1.22x0.82), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38902DANT12+T MAX38902DANT12+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX38902A-MAX38902D.pdf LDO Voltage Regulators 500mA Low Noise LDO Linear Regulator in
auf Bestellung 2370 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MAX38902DANT12+T MAX38902DANT12+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max38902amax38902d.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 6-Pin WLP T/R