Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > MAX38902DANT27+T
MAX38902DANT27+T
MAX38902DANT27+T Analog Devices, Inc.
max38902amax38902d.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.7V 0.5A 6-Pin WLP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38902DANT27+T Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.7V 500MA 6WLP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, WLBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 600 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WLP (1.22x0.82), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote MAX38902DANT27+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38902DANT27+T MAX38902DANT27+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX38902A-MAX38902D.pdf Description: IC REG LINEAR 2.7V 500MA 6WLP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 600 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WLP (1.22x0.82)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 500mA