Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > MAX38903DANL46+T
MAX38903DANL46+T Analog Devices, Inc.
max38903a-max38903d.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 4.6V 1A 9-Pin WLP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38903DANL46+T Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 4.6V 1A 9-WLP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 9-XFBGA, WLBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 9-WLP (1.37x1.34), Voltage - Output (Min/Fixed): 4.6V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote MAX38903DANL46+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38903DANL46+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated max38903a-max38903d.pdf Description: IC REG LINEAR 4.6V 1A 9-WLP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 9-XFBGA, WLBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 9-WLP (1.37x1.34)
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.6V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Produkt ist nicht verfügbar
MAX38903DANL46+T MAX38903DANL46+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated max38903a-max38903d.pdf LDO Voltage Regulators 1.7V 5.5VIN, 1A Low Noise LDO Linear Regulators in TDFN and WLP