MAX40079AUT+T
MAX40079AUT+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX40077-MAX40089.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6
Output Type: Push-Pull, Rail-to-Rail
Mounting Type: Surface Mount
Amplifier Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Supply: 2.5mA
Slew Rate: 10V/µs
Gain Bandwidth Product: 42 MHz
Current - Input Bias: 0.3 pA
Voltage - Input Offset: 30 µV
Supplier Device Package: SOT-6
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 40 mA
Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V
Voltage - Supply Span (Max): 5.5 V
auf Bestellung 65000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX40079AUT+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6, Output Type: Push-Pull, Rail-to-Rail, Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Supply: 2.5mA, Slew Rate: 10V/µs, Gain Bandwidth Product: 42 MHz, Current - Input Bias: 0.3 pA, Voltage - Input Offset: 30 µV, Supplier Device Package: SOT-6, Number of Circuits: 1, Current - Output / Channel: 40 mA, Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V, Voltage - Supply Span (Max): 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX40079AUT+T MAX40079AUT+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX40077-MAX40089.pdf Operational Amplifiers - Op Amps 10MHz/42MHz Low Noise, Low Bias Op-Amps
auf Bestellung 2364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MAX40079AUT+T MAX40079AUT+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max40077-max40089.pdf Op Amp Single Low Noise Amplifier R-R O/P 5.5V 6-Pin SOT-23 T/R