Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > MAX4835ETT18BD2+T
MAX4835ETT18BD2+T
MAX4835ETT18BD2+T Analog Devices, Inc.
max4834-max4835.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.25A 6-Pin TDFN EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX4835ETT18BD2+T Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 6-TDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-TDFN (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Reset, Soft Start, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.165V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote MAX4835ETT18BD2+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX4835ETT18BD2+T MAX4835ETT18BD2+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX4834-MAX4835.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 250MA 6-TDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-TDFN (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Reset, Soft Start
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.165V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Produkt ist nicht verfügbar
MAX4835ETT18BD2+T MAX4835ETT18BD2+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX4834-MAX4835.pdf LDO Voltage Regulators 250mA LDO Linear Regulators with Current