MAX4836ETT33C+T
MAX4836ETT33C+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX4836-MAX4837.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LIN 3.3V 500MA 6-TDFN-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-TDFN-EP (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable, Reset, Soft Start
Voltage Dropout (Max): 0.33V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX4836ETT33C+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LIN 3.3V 500MA 6-TDFN-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-TDFN-EP (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Reset, Soft Start, Voltage Dropout (Max): 0.33V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote MAX4836ETT33C+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX4836ETT33C+T MAX4836ETT33C+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max4836-max4837.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 6-Pin TDFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
MAX4836ETT33C+T Hersteller : Maxim MAX4836-MAX4837.pdf 500mA LDO Linear Regulators with Current-Limiting Switch MAX4836
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
MAX4836ETT33C+T MAX4836ETT33C+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX4836-MAX4837.pdf LDO Voltage Regulators 500mA LDO Linear Regulators with Current