MAX5490GC01000+T
MAX5490GC01000+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX5490.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 50k
Power Per Element: 67.2mW
Circuit Type: Voltage Divider
Number of Pins: 3
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: ±35ppm/°C
Size / Dimension: 0.115" L x 0.051" W (2.92mm x 1.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Voltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Height - Seated (Max): 0.044" (1.12mm)
Part Status: Active
Resistor Matching Ratio: ±0.1%
Resistor-Ratio-Drift: ±1ppm/°C
Number of Resistors: 2
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX5490GC01000+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 50k, Power Per Element: 67.2mW, Circuit Type: Voltage Divider, Number of Pins: 3, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: ±35ppm/°C, Size / Dimension: 0.115" L x 0.051" W (2.92mm x 1.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Voltage Divider (TCR Matched), Supplier Device Package: SOT-23-3, Height - Seated (Max): 0.044" (1.12mm), Part Status: Active, Resistor Matching Ratio: ±0.1%, Resistor-Ratio-Drift: ±1ppm/°C, Number of Resistors: 2.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX5490GC01000+T MAX5490GC01000+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX5490.pdf Resistor Networks & Arrays 100kohm Precision-Matched Resistor-Divid
auf Bestellung 915 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MAX5490GC01000+T MAX5490GC01000+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX5490.pdf Description: RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3
Resistance (Ohms): 50k
Packaging: Cut Tape (CT)
Power Per Element: 67.2mW
Circuit Type: Voltage Divider
Number of Pins: 3
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Resistor Matching Ratio: ±0.1%
Resistor-Ratio-Drift: ±1ppm/°C
Number of Resistors: 2
auf Bestellung 33499 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MAX5490GC01000+T MAX5490GC01000+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max5490.pdf Res NET 50K Ohm/50K Ohm 0.1% 0.5714W ±35ppm/°C VOLT/D 3-Pin SOT-23 Gull Wing SMD T/R