MAX6043BAUT25+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: SOT-23-6
Temperature Coefficient: 25ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 4.5V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 650µA
Supplier Device Package: SOT-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 4µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms
Current - Output: 10 mA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6043BAUT25+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: ANALOG DEVICES - MAX6043BAUT25+T - Voltage Reference, Fixed - Series, 2.5V, SOT-23, 6Pin, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Referenzspannung, max.: 2.5025V, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23, Referenzspannung, min.: 2.4975V, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Temperaturkoeffizient: 20ppm/°C, Eingangsspannung, max.: 40V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 6Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Spannungsreferenz: In Reihe, Anfangsgenauigkeit: 0.1%, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MAX6043BAUT25+T | Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated |
Voltage References Precision High-Voltage Reference in SOT2 |
auf Bestellung 4800 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MAX6043BAUT25+T | Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
Description: IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6Tolerance: ±0.1% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOT-23-6 Temperature Coefficient: 25ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Voltage - Input: 4.5V ~ 40V Reference Type: Series Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA) Current - Supply: 650µA Supplier Device Package: SOT-6 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V Noise - 0.1Hz to 10Hz: 4µVp-p Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms Part Status: Active Current - Output: 10 mA |
auf Bestellung 7431 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MAX6043BAUT25+T | Hersteller : ANALOG DEVICES |
MAX6043BAUT25+T | Hersteller : Analog Devices, Inc. |
V-Ref Precision 2.5V 10mA 6-Pin SOT-23 T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6Tolerance: ±0.1% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SOT-23-6 Temperature Coefficient: 25ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Voltage - Input: 4.5V ~ 40V Reference Type: Series Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA) Current - Supply: 650µA Supplier Device Package: SOT-6 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V Noise - 0.1Hz to 10Hz: 4µVp-p Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms Part Status: Obsolete Current - Output: 10 mA |