MAX6043BAUT33+T
MAX6043BAUT33+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX6043_Rev4%203-19.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6
Temperature Coefficient: 25ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 5.3V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 650µA
Supplier Device Package: SOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 5.3µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 9.5µVrms
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 5000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6043BAUT33+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6, Packaging: Cut Tape (CT), Tolerance: ±0.1%, Package / Case: SOT-23-6, Temperature Coefficient: 25ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 5.3V ~ 40V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 650µA, Supplier Device Package: SOT-23-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 5.3µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 9.5µVrms, Part Status: Active, Current - Output: 10 mA.
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: SOT-23-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 5.3V ~ 40V
Reference Type: Series
Current - Supply: 650µA
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 6593 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MAX6043BAUT33+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max6043.pdf V-Ref Precision 3.3V 10mA 6-Pin SOT-23 T/R