MAX6043CAUT25+T
MAX6043CAUT25+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX6043_Rev4%203-19.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.5% SOT23-6
Tolerance: ±0.5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6
Temperature Coefficient: 65ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 4.5V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 650µA
Supplier Device Package: SOT-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 4µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6043CAUT25+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.5% SOT23-6, Tolerance: ±0.5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6, Temperature Coefficient: 65ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 4.5V ~ 40V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 650µA, Supplier Device Package: SOT-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 4µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote MAX6043CAUT25+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX6043CAUT25+T MAX6043CAUT25+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max6043.pdf V-Ref Precision 2.5V 10mA 6-Pin SOT-23 T/R