MAX6071BAUT18+T
MAX6071BAUT18+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max6070-max6071.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.08% SOT23-6
Tolerance: ±0.08%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6
Temperature Coefficient: 8ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.7V ~ 5.5V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 260µA
Supplier Device Package: SOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 22500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6071BAUT18+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.08% SOT23-6, Tolerance: ±0.08%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6, Temperature Coefficient: 8ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 2.7V ~ 5.5V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 260µA, Supplier Device Package: SOT-23-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms, Part Status: Active, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2644 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Tolerance: ±0.08%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.7V ~ 5.5V
Reference Type: Series
Current - Supply: 260µA
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 7µVrms
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
Mindestbestellmenge: 4
MAX6071BAUT18+T MAX6071BAUT18+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max6070max6071.pdf V-Ref Fixed 1.8V 10mA 6-Pin SOT-23 T/R