Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > MAX6072AAUB25+T
MAX6072AAUB25+T
MAX6072AAUB25+T Analog Devices, Inc.
11max6072.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
V-Ref Precision 1.25V/2.5V 10mA 10-Pin uMAX T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6072AAUB25+T Analog Devices, Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.05% 10UMAX, Tolerance: ±0.05%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 6ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 2.75V ~ 5.5V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 260µA, 320µA, Supplier Device Package: 10-uMAX/uSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 3.6µVp-p, 4.8µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 5µVrms, 6µVrms, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote MAX6072AAUB25+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.05%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 6ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.75V ~ 5.5V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 260µA, 320µA
Supplier Device Package: 10-uMAX/uSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 3.6µVp-p, 4.8µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 5µVrms, 6µVrms
Current - Output: 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MAX6072AAUB25+T MAX6072AAUB25+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX6072-3129939.pdf Voltage References 2.5V/1.25V Dual Output Series Voltage Reference