MAX6126B30+
MAX6126B30+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max6126.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 12ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3.2V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 725µA
Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.75µVp-p
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6126B30+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 12ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 3.2V ~ 12.6V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 725µA, Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.75µVp-p, Part Status: Active, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote MAX6126B30+
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX6126B30+ MAX6126B30+ Hersteller : Analog Devices, Inc. max6126.pdf V-Ref Fixed 3V 10mA 8-Pin uMAX Tube