MAX6126B41+T
MAX6126B41+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max6126.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 12ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 4.3V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 725µA
Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.096V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 2.4µVp-p
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6126B41+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 12ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 4.3V ~ 12.6V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 725µA, Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.096V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 2.4µVp-p, Part Status: Active, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote MAX6126B41+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX6126B41+T MAX6126B41+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max6126.pdf V-Ref Precision 4.096V 10mA 8-Pin uMAX T/R