MAX6126B50
MAX6126B50 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAXMS13652-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: VOLTAGE REFERENCE
Packaging: Bulk
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 12ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 5.2V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 725µA
Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 2.85µVp-p
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 1650 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6126B50 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 12ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 5.2V ~ 12.6V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 725µA, Supplier Device Package: 8-uMAX/uSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 2.85µVp-p, Part Status: Active, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 5.2V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Current - Supply: 725µA
Part Status: Active
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 361 Stücke:
MAX6126B50+ MAX6126B50+ Hersteller : Analog Devices, Inc. max6126.pdf V-Ref Precision 5V 10mA 8-Pin uMAX Tube