Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > MAX6220ASA-2.5+T
MAX6220ASA-2.5+T
MAX6220ASA-2.5+T Analog Devices, Inc.
max6220.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
V-Ref Precision 2.5V 15mA 8-Pin SOIC N T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6220ASA-2.5+T Analog Devices, Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.12% 8SOIC, Tolerance: ±0.12%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 8V ~ 40V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Current - Supply: 3.3mA, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.5µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 1.3µVrms, Current - Output: 15 mA.
Weitere Produktangebote MAX6220ASA-2.5+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX6220ASA-2.5+T Hersteller : Maxim max6220.pdf SOIC 8/A°/LOW-NOISE PRECISION +2.5V/+4.096V/+5V VOLTAGE REFERENCE MAX6220
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±0.12%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 8V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Supply: 3.3mA
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.5µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 1.3µVrms
Current - Output: 15 mA
MAX6220ASA-2.5+T MAX6220ASA-2.5+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX6220.pdf Voltage References Low-Noise, Precision, +2.5V/+4.096V/+5V