MAX6502UKP055+T
MAX6502UKP055+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max6501-max6504.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: THERMOSTAT 55DEGC ACT HI SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Push-Pull
Mounting Type: Surface Mount
Output: Active High
Accuracy: ±4°C
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Current - Supply: 30µA
Switching Temperature: 55°C
Current - Output (Max): 20mA
Supplier Device Package: SOT-23-5
Output Function: OverTemp
Trip Temperature Threshold: Hot
Selectable Hysteresis: Yes
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX6502UKP055+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: THERMOSTAT 55DEGC ACT HI SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Push-Pull, Mounting Type: Surface Mount, Output: Active High, Accuracy: ±4°C, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Current - Supply: 30µA, Switching Temperature: 55°C, Current - Output (Max): 20mA, Supplier Device Package: SOT-23-5, Output Function: OverTemp, Trip Temperature Threshold: Hot, Selectable Hysteresis: Yes, Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Push-Pull
Mounting Type: Surface Mount
Output: Active High
Accuracy: ±4°C
Current - Supply: 30µA
Switching Temperature: 55°C
Current - Output (Max): 20mA
Output Function: OverTemp
Selectable Hysteresis: Yes
auf Bestellung 4634 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
MAX6502UKP055+T MAX6502UKP055+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX6501-MAX6504.pdf Board Mount Temperature Sensors Low-Cost, +2.7V to +5.5V, Micropower Tem
auf Bestellung 558 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
MAX6502UKP055+T Hersteller : Maxim max6501-max6504.pdf SOT23-5/M°/LOW-COST +2.7V TO +5.5V MICROPOWER TEMPERATURE SWITCHES MAX6502SO