Produkte > MAXIM INTEGRATED > MAX8840ELT25+T
MAX8840ELT25+T
MAX8840ELT25+T Maxim Integrated
MAX8840-MAX8842-372008.pdf
Hersteller: Maxim Integrated
LDO Voltage Regulators Ultra-Low-Noise, High PSRR, Low-Dropout, 150mA Linear Regulators in uDFN
auf Bestellung 1446 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX8840ELT25+T Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA 6UDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-uDFN (1.5x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.135V @ 120mA (Typ), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote MAX8840ELT25+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX8840ELT25+T MAX8840ELT25+T Hersteller : Analog Devices, Inc. 846max8840-max8842.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 6-Pin UDFN T/R
Produkt ist nicht verfügbar
MAX8840ELT25+T MAX8840ELT25+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated max8840-max8842.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 150MA 6UDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-uDFN (1.5x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.135V @ 120mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active