MAX8891EXK31+T
MAX8891EXK31+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX8891-MAX8892.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 3.1V 150MA SC70-5
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 120mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 29627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 476
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX8891EXK31+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 3.1V 150MA SC70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.1V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 120mA (Typ), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX8891EXK31+T MAX8891EXK31+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8891-MAX8892.pdf Description: IC REG LINEAR 3.1V 150MA SC70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (10kHz)
auf Bestellung 27500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
MAX8891EXK31+T MAX8891EXK31+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX8891_MAX8892-3130367.pdf LDO Voltage Regulators High PSRR, Low-Dropout, 150mA Linear Regulators
auf Bestellung 875 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MAX8891EXK31+T MAX8891EXK31+T Hersteller : Analog Devices, Inc. 3267max8891-max8892.pdf LDO Regulator Pos 3.1V 0.15A 5-Pin SC-70 T/R