Produkte > NKK SWITCHES > MB2011SS2A30
MB2011SS2A30
MB2011SS2A30 NKK Switches
MB2000Bushing.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: MINIATURE PUSHBUTTON/MULTI-FUNCT
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Plunger for Cap
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MB2011SS2A30 NKK Switches
Description: MINIATURE PUSHBUTTON/MULTI-FUNCT, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Plunger for Cap, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.