Produkte > NKK SWITCHES > MB2065SS1W30
MB2065SS1W30
MB2065SS1W30 NKK Switches
MB2000Bushing.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Right Angle, Rear
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Plunger for Cap
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MB2065SS1W30 NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Right Angle, Rear, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Plunger for Cap, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote MB2065SS1W30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MB2065SS1W30 MB2065SS1W30 Hersteller : NKK Switches MB2000PC-29602.pdf Pushbutton Switches ON-ON .335" BUSHING RIGHT ANGLE PC 6A