Produkte > NKK SWITCHES > MB2085SS2W30
MB2085SS2W30
MB2085SS2W30 NKK Switches
MB2000Bushing-1663507.pdf
Hersteller: NKK Switches
Pushbutton Switches DPDT ON-ON .335" BUSHING RA PC 6A
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MB2085SS2W30 NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: DPDT, Type: Standard, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Plunger for Cap, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MB2085SS2W30 MB2085SS2W30 Hersteller : NKK Switches MB2000Bushing.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: DPDT
Type: Standard
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Plunger for Cap
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V