Produkte > NXP USA INC. > MBC13900T1
MBC13900T1
MBC13900T1 NXP USA Inc.
MBC13900.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: RF TRANS NPN 6.5V 15GHZ SOT-343
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-82A, SOT-343
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Gain: 15dB ~ 22dB
Power - Max: 188mW
Current - Collector (Ic) (Max): 20mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 6.5V
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 5mA, 2V
Frequency - Transition: 15GHz
Noise Figure (dB Typ @ f): 0.8dB ~ 1.1dB @ 900MHz ~ 1.9GHz
Supplier Device Package: SOT-343
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBC13900T1 NXP USA Inc.
Description: RF TRANS NPN 6.5V 15GHZ SOT-343, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-82A, SOT-343, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: 150°C (TJ), Gain: 15dB ~ 22dB, Power - Max: 188mW, Current - Collector (Ic) (Max): 20mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 6.5V, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 5mA, 2V, Frequency - Transition: 15GHz, Noise Figure (dB Typ @ f): 0.8dB ~ 1.1dB @ 900MHz ~ 1.9GHz, Supplier Device Package: SOT-343, Part Status: Obsolete.