MBR100200PT-BP
MBR100200PT-BP Micro Commercial Components
mbr100200ptto247.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 200V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-247
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR100200PT-BP Micro Commercial Components
Description: SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 200V, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 50A, Supplier Device Package: TO-247-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR100200PT-BP MBR100200PT-BP Hersteller : Micro Commercial Components mbr100200ptto247.pdf Diode Schottky 200V 50A 3-Pin(3+Tab) TO-247
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MBR100200PT-BP MBR100200PT-BP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBR100200PT(TO-247).pdf Description: SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 200V
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 50A
Supplier Device Package: TO-247-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
auf Bestellung 358 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2