MBR10100-BP
MBR10100-BP Micro Commercial Components
mbr1020-mbr10100to-220ac.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 100V 10A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Box
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100-BP Micro Commercial Components
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 400pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100-BP MBR10100-BP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBR1020-MBR10100(TO-220AC).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 400pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10100-BP MBR10100-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR1020-MBR10100(TO-220AC).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 10A; TO220AC; Ufmax: 0.84V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 10A
Semiconductor structure: single diode
Case: TO220AC
Max. forward voltage: 0.84V
Max. forward impulse current: 150A
Leakage current: 0.1mA