Produkte > DIODES INCORPORATED > MBR10100CT-G1
MBR10100CT-G1
MBR10100CT-G1 Diodes Incorporated
MBR%28F%2910100CT.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier
auf Bestellung 774 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100CT-G1 Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100CT-G1 MBR10100CT-G1 Hersteller : Diodes Incorporated MBR%28F%2910100CT.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
MBR10100CT-G1 MBR10100CT-G1 Hersteller : Diodes Zetex mbr10100c.pdf Diode Schottky 100V 5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10100CT-G1 Hersteller : DIODES INCORPORATED MBR%28F%2910100CT.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 5Ax2; TO220AB; Ufmax: 0.85V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 5A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.85V
Max. forward impulse current: 100A
Leakage current: 6mA