MBR10100CTP
MBR10100CTP SMC Diode Solutions
MBR10100CTP%20N0619%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100CTP SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A ITO220S, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: ITO-220S, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100CTP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100CTP MBR10100CTP Hersteller : Diodes Incorporated MBR10100CTP.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 5A ITO220S
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: ITO-220S
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 5Ax2; TO220AB; Ufmax: 0.85V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 5A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.85V
Max. forward impulse current: 120A
Leakage current: 1mA
Capacitance: 0.3nF