Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR10100DC_R2_00001
MBR10100DC_R2_00001
MBR10100DC_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR1040DC_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
auf Bestellung 147 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10100DC_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR10100DC_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10100DC_R2_00001 MBR10100DC_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR1040DC_SERIES.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10100DC_R2_00001 MBR10100DC_R2_00001 Hersteller : Panjit E354DD39432CEA68D347E23CDA52316DC804A6A0E19ABECD904BD59A6AE39270.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,TO-263,10A