MBR10150CTC0
MBR10150CTC0 Taiwan Semiconductor Corporation
MBR10xxCT_Rev.N1512_Dec16%2C2015.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CTC0 Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150CTC0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150CT C0 MBR10150CT C0 Hersteller : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 10A 150V Schottky Re ctifier