MBR10150CT-Y
MBR10150CT-Y Taiwan Semiconductor
mbr1045ct-y20series_b2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode Schottky 150V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150CT-Y Taiwan Semiconductor
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150CT-Y
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150CT-Y MBR10150CT-Y Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation MBR1045CT-Y SERIES_B2104.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10150CT-Y MBR10150CT-Y Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR1045CT-Y SERIES_B2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 150V, Schottky Rectifier