Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR10150FCT_T0_00001
MBR10150FCT_T0_00001
MBR10150FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR1040FCT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 150V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V