MBR10150H Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150H Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR10150H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150H MBR10150H Hersteller : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 150V, Schottky Rectifier