MBR10150ULPS-TP
MBR10150ULPS-TP Micro Commercial Components (MCC)
MBR10150ULPS(TO-277B)-V1-1626459.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components (MCC)
Schottky Diodes & Rectifiers 10 Amp Schottky Barrier Rectifier
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10150ULPS-TP Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO2773, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-277-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10150ULPS-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10150ULPS-TP MBR10150ULPS-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBR10150ULPS(TO-277B).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO2773
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-277-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Obsolete