MBR10200CT-BP
MBR10200CT-BP Micro Commercial Components
mbr10200ctto-220ab.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 200V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Box
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200CT-BP Micro Commercial Components
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote MBR10200CT-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10200CT-BP MBR10200CT-BP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBR10200CT(TO-220AB).pdf Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10200CT-BP MBR10200CT-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR10200CT(TO-220AB).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER