Produkte > DIODES ZETEX > MBR10200CT-G1
MBR10200CT-G1
MBR10200CT-G1 Diodes Zetex
mbr10200c.pdf
Hersteller: Diodes Zetex
Diode Schottky 200V 5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 445
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200CT-G1 Diodes Zetex
Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 5A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 5 A, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 200, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10200CT-G1 MBR10200CT-G1 Hersteller : Diodes Incorporated MBR10200C.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 5A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 5 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 200
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10200CT-G1 Hersteller : DIODES INCORPORATED MBR10200C.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 200V; 5Ax2; TO220AB; Ufmax: 0.95V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 5A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.95V
Max. forward impulse current: 100A
Kind of package: tube
Leakage current: 15mA