MBR10200FCT-BP
MBR10200FCT-BP MCC (Micro Commercial Components)
MBR10200FCT(ITO-220AB).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 200 V
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200FCT-BP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote MBR10200FCT-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10200FCT-BP MBR10200FCT-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR10200FCT(ITO-220AB).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 200V; 5Ax2; ITO220AB; Ufmax: 0.92V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 200V
Load current: 5A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: ITO220AB
Max. forward voltage: 0.92V
Max. forward impulse current: 125A
Kind of package: tube
Leakage current: 0.1mA
Max. load current: 10A