MBR10200FH-BP
MBR10200FH-BP Micro Commercial Components
mbr10200fhito-220ac.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode Schottky 200V 10A 2-Pin(2+Tab) ITO-220AC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200FH-BP Micro Commercial Components
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A ITO220AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-2 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 300pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 200, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote MBR10200FH-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10200FH-BP MBR10200FH-BP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBR10200FH(ITO-220AC).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A ITO220AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-2 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 300pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 200
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10200FH-BP MBR10200FH-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBR10200FH(ITO-220AC).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A SCHOTTKY RECTIFIER