MBR10200H
MBR10200H Taiwan Semiconductor Corporation
MBR1035%20SERIES_M2103.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200H Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR10200H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10200H MBR10200H Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR1035%20SERIES_M2103.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 200V, Schottky Rectifier