MBR10200UPS-TP
MBR10200UPS-TP MCC (Micro Commercial Components)
MBR10200UPS(TO-277B).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO2773
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-277-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10200UPS-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO2773, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-277-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.