Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR10H150DC_R2_00001
MBR10H150DC_R2_00001
MBR10H150DC_R2_00001 Panjit International Inc.
BD10H150_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW IR SCHOTTKY BARRIER RE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 150 V
auf Bestellung 780 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10H150DC_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW IR SCHOTTKY BARRIER RE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR10H150DC_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
MBR10H150DC_R2_00001 MBR10H150DC_R2_00001 Hersteller : Panjit BD10H150_SERIES-1869867.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V,Schottky,TO-263,10A