Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR10H150PC-AU_R2_007A1
MBR10H150PC-AU_R2_007A1
MBR10H150PC-AU_R2_007A1 Panjit International Inc.
MBR10H150PC-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO277C
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 240pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-277C
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 nA @ 150 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1756 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR10H150PC-AU_R2_007A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO277C, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 240pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-277C, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 nA @ 150 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR10H150PC-AU_R2_007A1 MBR10H150PC-AU_R2_007A1 Hersteller : Panjit CF6953DC64E7264059B5E6CEE72BF2061C89AD70DE504A0377143BF05CA215B1.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V, Schottky, TO-277C, 10A
auf Bestellung 8718 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MBR10H150PC-AU_R2_007A1 MBR10H150PC-AU_R2_007A1 Hersteller : Panjit International Inc. MBR10H150PC-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO277C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive