Produkte > PANJIT > MBR20100CT_T0_00001
MBR20100CT_T0_00001
MBR20100CT_T0_00001 Panjit
MBR2040CT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit
Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,TO-220AB,20A
auf Bestellung 2206 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20100CT_T0_00001 Panjit
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR20100CT_T0_00001 MBR20100CT_T0_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR2040CT_SERIES.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
auf Bestellung 1917 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MBR20100CT_T0_00001 MBR20100CT_T0_00001 Hersteller : PanJit 20191022113829nzlnjndjx107.pdf Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube