MBR20100CTH
MBR20100CTH Taiwan Semiconductor
mbr2035ct20series_m2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20100CTH Taiwan Semiconductor
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR20100CTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR20100CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
MBR20100CTH MBR20100CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor Schottky Diodes & Rectifiers 20A, 100V, Schottky Rectifier