MBR20100CTKPBF
MBR20100CTKPBF
MBR20100CT.pdf
Produktcode: 25489
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Gehäuse: TO-220
Vrrm(V): 100
If(A): 20
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20100CTKPBF
  • DIODE, SCHOTTKY, 20A, TO-220
  • Diode Type:Schottky
  • Voltage Vrrm:100V
  • Av Current If:20A
  • Current Ifsm:850A
  • Max Voltage Vf:0.8V
  • Max Junction Temperature Tj:150`C
  • Termination Type:SMD
  • Case Style:TO-220
  • No. of Pins:3
  • Diode Case Style:TO-220
  • Alternate Case Style:SOT-78B
  • Forward Current:10A
  • Forward Voltage:0.80V
  • Max Current Ifs:850A