Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR20100DC-AU_R2_000A1
MBR20100DC-AU_R2_000A1
MBR20100DC-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
MBR20100DC-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20100DC-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR20100DC-AU_R2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR20100DC-AU_R2_000A1 MBR20100DC-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. MBR20100DC-AU.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO-263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
MBR20100DC-AU_R2_000A1 MBR20100DC-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit 59EAD34E3FF78A9DA20F2091F33C279BFE9F279E0282B876F9A62B8723D15715.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,TO-263,20A