Produkte > ONSEMI > MBR20200CTH
MBR20200CTH onsemi
MBR2035CT%20SERIES_M2104.pdf
Hersteller: onsemi
Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 10A TO-220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20200CTH onsemi
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR20200CTH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR20200CTH MBR20200CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation MBR2035CT%20SERIES_M2104.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 200V 20A TO220AB
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
MBR20200CTH MBR20200CTH Hersteller : Taiwan Semiconductor MBR2035CT%20SERIES_M2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20A, 200V, Schottky Rectifier