Produkte > PANJIT > MBR20200FCT_T0_00001
MBR20200FCT_T0_00001
MBR20200FCT_T0_00001 Panjit
MBR2040FCT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit
Schottky Diodes & Rectifiers 200V,Schottky,ITO-220AB,20A
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20200FCT_T0_00001 Panjit
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR20200FCT_T0_00001 MBR20200FCT_T0_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR2040FCT_SERIES.pdf Description: DIODE ARR SCHOTTKY 200V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MBR20200FCT_T0_00001 MBR20200FCT_T0_00001 Hersteller : PanJit 183mbr2040fct_series2016101420rev.08.pdf Diode Schottky 200V 20A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube