Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR20H150DC_R2_00001
MBR20H150DC_R2_00001
MBR20H150DC_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR20H150_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW IR SCHOTTKY BARRIER RE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 nA @ 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR20H150DC_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW IR SCHOTTKY BARRIER RE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 nA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBR20H150DC_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Produkt ist nicht verfügbar
MBR20H150DC_R2_00001 MBR20H150DC_R2_00001 Hersteller : Panjit BFDCD9ABB03E1241B00B850ED72E0492DA25E288ACD04C3F10608E2B812AC793.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V,Schottky,TO-263,20A